Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Zdrowie
 

Na czym polega wstrząs kardiogenny?

 

8 lutego 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Na czym polega wstrząs kardiogenny?Wstrząs kardiogenny (WK) to szczególny rodzaj wstrząsu, którego przyczynami są zmiany w obrębie dużych naczyń tętniczych lub zaburzenia czynności serca. Jest to stan zagrażający życiu pacjenta, a najczęstszą jego przyczyną jest zawał mięśnia sercowego.

 

Czytaj więcej

 
 

Sepsa – przyczyny, objawy, leczenie

 

5 lutego 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Sepsa – przyczyny, objawy, leczenieRozpoczyna się ogólnym osłabieniem organizmu i podwyższoną temperaturą. Można łatwo pomylić ją z ciężkim przeziębieniem. Tymczasem sepsa jest o wiele poważniejszym problemem...

 

Czytaj więcej

 
 

Świńska grypa – co robić?

 

4 lutego 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Świńska grypa – co robić?

Wśród głównych objawów zakażenia wirusem świńskiej grypy wyróżnia się ogólne osłabienie, brak apetytu, kaszel i bardzo wysoka gorączka. Okres wylęgania wirusa świńskiej grypy to 10 dni. Grypa świńska przenosi się poprzez bliski kontakt zakażonej świni z człowiekiem oraz odwrotnie. Niestety wirus ma zdolność przenoszenia się z człowieka na człowieka.

 

Czytaj więcej

 
 

Przyczyny i objawy nagłej śmierci sercowej

 

23 stycznia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Przyczyny i objawy nagłej śmierci sercowejNagła śmierć sercowa dotyka co roku 1 na 1000 ludzi. Rocznie w USA zabija około 335 tys. osób - to więcej, niż rak płuc, rak piersi i wirus HIV razem wzięte. W Polsce ta ponura statystyka dotyczy 60 tysięcy osób rocznie.

 

Czytaj więcej

 
 

Złamane żeber – przyczyny, objawy, leczenie

 

17 stycznia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Złamane żeber – przyczyny, objawy, leczenieZłamane żebra to jedne z najczęstszych urazów klatki piersiowej. U osób starszych powstają jako efekt uderzenia bądź upadku, z kolei u młodszych, jako efekt zgniecenia. Uraz może wystąpić nawet na skutek długotrwałego kasłania lub niektórych chorób na przykład nowotworów. Może być także rezultatem osteoporozy lub przerzutów.

 

Czytaj więcej

 
 

Leczenie astmy oskrzelowej

 

28 grudnia 2012

|

Kategoria: Zdrowie

 

Leczenie astmy oskrzelowejAstma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą, w której dochodzi do procesu zapalnego błony śluzowej układu oddechowego i związanej z nim nadreaktywności błony śluzowej na czynniki zewnętrzne.

 

Czytaj więcej