Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Peeling sposobem na gładką skórę

 

11 grudnia 2013

|

Kategoria: Uroda

 
Peeling sposobem na gładką skórę

Kobieca cera wymaga wielu zabiegów, aby dobrze wyglądać, dlatego potrzeba odpowiednio o nią zadbać. Półki sklepowe uginają się pod natłokiem kosmetyków, a kobiety z rozłożonymi w geście niewiedzy rękoma, zastanawiają się, który produkt będzie dla nich odpowiedni.

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji począwszy od balsamów, kremów czy żeli do mycia, warto zwrócić uwagę na peeling. Są to produkty, które odpowiednio z oznaczeniem, mogą być stosowane zarówno do twarzy czy to do całego ciała.  Peelingiem nazywamy złuszczanie naskórka, które ma na celu poprawienie wyglądu skóry oraz zapobieganiu wystąpienia trądziku. Jednak przy stosowaniu peelingu warto się dwa razy zastanowić i odpowiednio go wybrać.

Rozpocznijmy od analizy peelingów dostępnych w drogeriach oraz aptekach przeznaczonych do twarzy. Wyróżniamy dwa rodzaje takich kosmetyków, mechaniczne oraz enzymatyczne. Osoby, które mają problemy skórne ( tj. trądzik) powinny używać tylko peelingów enzymatycznych, gdyż mechaniczne mogą nadmiernie podrażnić skórę, przez co zmiany trądzikowe mogą być bardziej widocznie na cerze i jeszcze bardziej rozprzestrzenić się na powierzchni twarzy. Peeling enzymatyczny ma to do siebie, że jego działanie jest delikatniejsze, wystarczy nałożenie go na twarz i odczekanie zalecanej ilości czasu, a później spłukanie wodą czy mleczkiem. Dzięki temu skóra nie jest pocierana drobinkami, co nie powoduje podrażnień. Taki zabieg cechuje to, że martwe naskórki są rozpuszczane. Przy mechanicznym natomiast zawarte w kosmetyku drobinki są grubsze, a sam zabieg polega na intensywnym pocieraniu twarzy, przez co sucha skóra może być jeszcze bardziej narażona na negatywne konsekwencje. W skład peelingów mechanicznych najczęściej wchodzą łupiny orzechów czy cukier trzcinowy, a peeling taki najbardziej zalecany jest osobom, które mają tłustą cerę. Peeling także może być stosowany do całego ciała. Najczęściej kobiety stosują je na nogi, w szczególności kolana czy łokcie. Dzięki takiemu zabiegowi skóra, nawet bez użycia balsamu jest jedwabiście miękka i gładka. Wiele kobiet eksperymentuje z domowymi sposobami i jednym z najbardziej znanych jest peeling kawowy. Tworzy się go łącząc dowolny balsam czy żel do mycia ciała z kawą. W Internecie roi się od wielu przepisów na tego typu peeling, jednakże są różne metody. Z jednej strony doradza się, aby zaparzyć kawę i peeling wykonywać odsączonymi fusami, a z drugiej, aby kawę prosto z pudełka nasypać do przygotowanego opakowania, połączyć z balsamem i użyć na skórę. Peeling ten jest bardzo skuteczny, a oprócz działania złuszczającego, ma także znaczny wpływ na zmniejszenie się, cellulitu, który stał się problemem współczesnych kobiet.

Odradza się stosowanie peelingu po depilacji, gdyż można mieć poczucie pieczenia i bólu. Także nie powinno się stosować żadnego zabiegu złuszczającego naskórek przed opalaniem się, gdyż skóra będzie zaczerwieniona i będzie piekła.

Jak widać, peeling to zabieg, który można wykonać w domu za pomocą ogólnodostępnych środków kupionych w sklepach, jak i próbując wykorzystać doświadczenie innych i samemu stworzyć peeling. Obok kawowego, najbardziej znany jest cukrowy, jednak tutaj trzeba bardzo uważać, gdyż grube drobinki cukru mogą bardzo podrażnić skórę.

Jedną z form złuszczania naskórka jest mikrodermabrazja, czyli rodzaj peelingu, polegający na skierowaniu na skórę strumienia zawierającego kryształki tlenku glinu, pod dużym ciśnieniem. Kryształki nie powodują reakcji alergicznych oraz mają działanie przeciwbakteryjne, co jest szczególnie potrzebne dla osób zmagających się z problemami skórnymi.

Autor: Marta Dudek

 
 
Tagi: sposoby na gładką skórę, jak mieć gładką skórę, jak uzyskac gładką skóre, metody na gładką skórę, peeling a skóra, skóra a peeling, peeling i gładka skóra, peeling gładka skóra

Komentarze