Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Nałogi
 

Jak rzucić palenie?

 

18 stycznia 2013

|

Kategoria: Nałogi

 

Jak rzucić palenie?Jeśli palicie papierosy, pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się jak rzucić palenie. Cera stała się poszarzała, wysuszona, pojawia się coraz więcej zmarszczek. Oddech jest nieświeży mimo częstego szczotkowania zębów, żucia gum. Ubranie przesiąknięte zapachem nikotyny odstrasza znajomych. Oprócz tego wyciągając kolejnego papierosa krzyczy do Ciebie napis „palenie zabija” palenie powoduje raka i choroby serca”

Myślisz „koniec z tym, rzucam!” Ale czy to takie łatwe?

 

Czytaj więcej

 
 

Co charakteryzuje Dorosłe Dzieci Alkoholików?

 

12 grudnia 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Co charakteryzuje Dorosłe Dzieci Alkoholików?Alkoholizm to jedna z najgroźniejszych chorób XXI wieku. W wir nałogu wpadają nie tylko mężczyźni, ale także coraz częściej kobiety. Dlaczego jest to takie niebezpieczne zjawisko? Przede wszystkim niesie za sobą poważne konsekwencje. Krzywdę zadajemy nie tylko sobie. Kiedy pije jeden członek rodziny, cierpią wszyscy domownicy i to długo po tym, jak uwolnią się od kontaktu z nałogiem lub uzależnionym.
  

 

Czytaj więcej

 
 

Jak leczyć uzależnienie od tytoniu?

 

4 grudnia 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Jak leczyć uzależnienie od tytoniu?Każdy palacz doskonale zdaje sobie sprawę z ryzyka i strat jakie niesie za sobą palenie. Choroby serca, różne rodzaje nowotworów. Wiemy, że jest to strata czasu, pieniędzy, zdrowia i urody. Jednakże pomimo to, ciężko jest rzucić…
…chociaż właściwie nie do końca. Jak mawiał Mark Twain: „Rzucić palenie? Nic prostszego! Robiłem to ze sto razy.” Rzucić łatwo, ale ciężko w nowym postanowieniu wytrwać.

 

Czytaj więcej

 
 

Uzależnienie od Internetu

 

30 listopada 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Uzależnienie od InternetuNaukowcy różnych dziedzin alarmują: coraz więcej osób, w tym również dzieci, jest uzależnionych od Internetu! Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, jednak liczby nadal zaskakują! Informacyjna Agencja Radiowa w listopadzie 2012 roku temu podała, że co setne dziecko w Polsce jest uzależnione od Internetu, a co ósmy młody internauta jest zagrożony nadużywaniem sieci. Liczby uzależnionych od Internetu na świecie podawane są już w milionach!

 

Czytaj więcej

 
 

Przyczyny pracoholizmu

 

29 listopada 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Przyczyny pracoholizmuWśród ciągłej gonitwy dnia codziennego i koncentrowaniu swojej uwagi na dobrach materialnych łatwo jest zatracić prawdziwe wartości, które powinny być w życiu najważniejsze. Dziś praca i związane z nią obowiązki prrzysłaniają nam cały świat, prowadzi do całkowitego poświęcenia, a czasem nawet do niebezpiecznego nałogu zwanego inaczej pracoholizmem.

 

Czytaj więcej

 
 

Wszystko, czego nie wiesz o narkotykach!

 

3 listopada 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Wszystko, czego nie wiesz o narkotykach!
Narkotyki są jednym z najniebezpieczniejszych uzależnień czyhających w dzisiejszym świecie, nie tylko na młodzież, ale również na osoby dorosłe. Problemy z pracą, kłopoty w szkole, komplikacje w życiu rodzinnym... wszystko to ma wpływ na coraz większa chęć sięgnięcia po używki, które chociaż na chwilę pomogą zapomnieć o szarej rzeczywistości.

 

Czytaj więcej