Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Jak leczyć uzależnienie od tytoniu?

 

4 grudnia 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Jak leczyć uzależnienie od tytoniu?Każdy palacz doskonale zdaje sobie sprawę z ryzyka i strat jakie niesie za sobą palenie. Choroby serca, różne rodzaje nowotworów. Wiemy, że jest to strata czasu, pieniędzy, zdrowia i urody. Jednakże pomimo to, ciężko jest rzucić…
…chociaż właściwie nie do końca. Jak mawiał Mark Twain: „Rzucić palenie? Nic prostszego! Robiłem to ze sto razy.” Rzucić łatwo, ale ciężko w nowym postanowieniu wytrwać.

 

Czytaj więcej

 
 

Uzależnienie od Internetu

 

30 listopada 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Uzależnienie od InternetuNaukowcy różnych dziedzin alarmują: coraz więcej osób, w tym również dzieci, jest uzależnionych od Internetu! Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, jednak liczby nadal zaskakują! Informacyjna Agencja Radiowa w listopadzie 2012 roku temu podała, że co setne dziecko w Polsce jest uzależnione od Internetu, a co ósmy młody internauta jest zagrożony nadużywaniem sieci. Liczby uzależnionych od Internetu na świecie podawane są już w milionach!

 

Czytaj więcej

 
 

Przyczyny pracoholizmu

 

29 listopada 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Przyczyny pracoholizmuWśród ciągłej gonitwy dnia codziennego i koncentrowaniu swojej uwagi na dobrach materialnych łatwo jest zatracić prawdziwe wartości, które powinny być w życiu najważniejsze. Dziś praca i związane z nią obowiązki prrzysłaniają nam cały świat, prowadzi do całkowitego poświęcenia, a czasem nawet do niebezpiecznego nałogu zwanego inaczej pracoholizmem.

 

Czytaj więcej

 
 

Wszystko, czego nie wiesz o narkotykach!

 

3 listopada 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Wszystko, czego nie wiesz o narkotykach!
Narkotyki są jednym z najniebezpieczniejszych uzależnień czyhających w dzisiejszym świecie, nie tylko na młodzież, ale również na osoby dorosłe. Problemy z pracą, kłopoty w szkole, komplikacje w życiu rodzinnym... wszystko to ma wpływ na coraz większa chęć sięgnięcia po używki, które chociaż na chwilę pomogą zapomnieć o szarej rzeczywistości.

 

Czytaj więcej