Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów?

 

23 stycznia 2013

|

Kategoria: Dziecko

 

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów?Zadanie przyzwyczajenia dziecka do regularnego szczotkowania zębów spotyka każdego rodzica. Najważniejszym jest aby dziecko w jak najszybszym czasie zrozumiało, że wszystko odbywa się dla jego dobra i z troski o jego zdrowie. W poniższym artykule postaramy się przedstawić jak postępować z zębami naszych pociech od momentu kiedy tylko pojawią się na świecie.

 

Czytaj więcej

 
 

Przyczyny i objawy nagłej śmierci sercowej

 

23 stycznia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Przyczyny i objawy nagłej śmierci sercowejNagła śmierć sercowa dotyka co roku 1 na 1000 ludzi. Rocznie w USA zabija około 335 tys. osób - to więcej, niż rak płuc, rak piersi i wirus HIV razem wzięte. W Polsce ta ponura statystyka dotyczy 60 tysięcy osób rocznie.

 

Czytaj więcej

 
 

Niewydolność serca u dzieci – na czym polega ?

 

21 stycznia 2013

|

Kategoria: Dziecko

 

Niewydolność serca u dzieci – na czym polega ?Serce stanowi centralny narząd naszego układu krwionośnego. Zbudowane jest z tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej typu sercowego. Składa się z dwóch komór, dwóch przedsionków i jest otoczone osierdziem. Ten ważny narząd pracuje jak pompa, która stale rozprowadza krew po organizmie.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak rzucić palenie?

 

18 stycznia 2013

|

Kategoria: Nałogi

 

Jak rzucić palenie?Jeśli palicie papierosy, pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się jak rzucić palenie. Cera stała się poszarzała, wysuszona, pojawia się coraz więcej zmarszczek. Oddech jest nieświeży mimo częstego szczotkowania zębów, żucia gum. Ubranie przesiąknięte zapachem nikotyny odstrasza znajomych. Oprócz tego wyciągając kolejnego papierosa krzyczy do Ciebie napis „palenie zabija” palenie powoduje raka i choroby serca”

Myślisz „koniec z tym, rzucam!” Ale czy to takie łatwe?

 

Czytaj więcej

 
 

Złamane żeber – przyczyny, objawy, leczenie

 

17 stycznia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Złamane żeber – przyczyny, objawy, leczenieZłamane żebra to jedne z najczęstszych urazów klatki piersiowej. U osób starszych powstają jako efekt uderzenia bądź upadku, z kolei u młodszych, jako efekt zgniecenia. Uraz może wystąpić nawet na skutek długotrwałego kasłania lub niektórych chorób na przykład nowotworów. Może być także rezultatem osteoporozy lub przerzutów.

 

Czytaj więcej

 
 

Pielęgnacja noworodka

 

10 stycznia 2013

|

Kategoria: Dziecko

 

Pielęgnacja noworodkaPojawienie się dziecka w każdej rodzinie wywołuje niemałe zamieszanie - szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Prócz radości, jaką przynosi pojawiający się na świecie maluszek, dochodzą  nowe wyzwania, obowiązki, nieprzespane noce, troska, a także strach , czy wszystko co  robimy jest dla niego dobre. Okres niemowlęcy, zwłaszcza pierwszy rok życia, jest decydujący w rozwoju człowieka. Niemal każdy chce zapewnić swojemu dziecku wszystko co najlepsze. Jak tego dokonać?

 

Czytaj więcej

 
 

Metody leczenia trądziku

 

9 stycznia 2013

|

Kategoria: Uroda

 

Metody leczenia trądzikuWiele osób, szczególnie w okresie dojrzewania, boryka się z poważnym problemem -  trądzikiem. Choroba sprawia, że wielu nastolatków wstydzi się swojego wyglądu, traci pewność siebie, a nawet  izoluje od znajomych. W najgorszym wypadku, może też doprowadzić młodego człowieka do depresji.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak ograniczyć ilość kosmetyków?

 

7 stycznia 2013

|

Kategoria: Uroda

 

Jak ograniczyć ilość kosmetyków?Kobieta dwudziestego pierwszego wieku to przede wszystkim kobieta idąca z biegiem czasu. Mało, która z nas cieszy się niesamowitą ilością wolnego czasu. Życie wymaga od nas bycia wydajną i wielofunkcyjną, tego samego więc my wymagamy od życia...….i od naszych kosmetyków.

 

Czytaj więcej

 
 

Leczenie astmy oskrzelowej

 

28 grudnia 2012

|

Kategoria: Zdrowie

 

Leczenie astmy oskrzelowejAstma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą, w której dochodzi do procesu zapalnego błony śluzowej układu oddechowego i związanej z nim nadreaktywności błony śluzowej na czynniki zewnętrzne.

 

Czytaj więcej

 
 

Co charakteryzuje Dorosłe Dzieci Alkoholików?

 

12 grudnia 2012

|

Kategoria: Nałogi

 

Co charakteryzuje Dorosłe Dzieci Alkoholików?Alkoholizm to jedna z najgroźniejszych chorób XXI wieku. W wir nałogu wpadają nie tylko mężczyźni, ale także coraz częściej kobiety. Dlaczego jest to takie niebezpieczne zjawisko? Przede wszystkim niesie za sobą poważne konsekwencje. Krzywdę zadajemy nie tylko sobie. Kiedy pije jeden członek rodziny, cierpią wszyscy domownicy i to długo po tym, jak uwolnią się od kontaktu z nałogiem lub uzależnionym.
  

 

Czytaj więcej