Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Przyczyny zawrotów głowy

 

15 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Przyczyny zawrotów głowyZawroty głowy to bardzo częsta przyczyna naszych wizyt u lekarza. Tłumaczymy sobie je zazwyczaj zmianami pogody, gorszym samopoczuciem albo niewyspaniem. Wraz z wiekiem dochodzi do nich coraz częściej i aktualnie około 50% starszych osób boryka się z tym problemem.

 

Czytaj więcej

 
 

Częste zapalenia gardła i migdałków u dzieci

 

3 czerwca 2013

|

Kategoria: Dziecko

 

Częste zapalenia gardła i migdałków u dzieciZapalenie gardła i migdałków to wyjątkowo przykre dolegliwości, które mogą powodować ogromny niepokój naszego dziecka. Zapalenia mogą mieć podłoże zarówno wirusowe, jak i bakteryjne. Zapalenie migdałków to typowa choroba wieku dziecięcego, u dorosłych znacznie częściej pojawia się zapalenie gardła.

 

Czytaj więcej

 
 

Jaskra - przyczyny, objawy, leczenie

 

29 maja 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Jaskra - przyczyny, objawy, leczenieJaskra jest chorobą oczu prowadzącą do nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego oraz komórek zwojowych siatkówki. W związku z tym dochodzi do pogorszenia lub utraty wzroku.

 

Czytaj więcej

 
 

Diagnoza i leczenie zatorów tętniczych

 

27 maja 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Diagnoza i leczenie zatorów tętniczychZator tętniczy powstaje na skutek nagłego zamknięcia światła tętnicy czopem przyniesionym z prądem krwi. Jest to najczęściej skrzeplina oderwana z lewego przedsionka  chorego serca. Zator tętnic kończyn objawia się nagłym, trudnym do zniesienia bólem łydki i stopy bądź ręki i palców.

 

Czytaj więcej

 
 

Dlaczego nie powinno się pić wody z basenu?

 

23 maja 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Dlaczego nie powinno się pić wody z basenu?Chlor powinien zabijać wszystkie drobnoustroje wokół basenu i w samej wodzie. Jednak, jak się okazuje, „ludzkie odpadki” są bardzo odporne na odkażanie.

 

Czytaj więcej

 
 

Przyczyny temponady serca oraz metody jej leczenia

 

18 maja 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Przyczyny temponady serca oraz metody jej leczeniaTamponada serca jest bardzo poważnym stanem zagrożenia życia, wywołanym przez nagromadzenie się płynu w worku osierdziowym, a także wzrost ciśnienia śródosierdziowego. W następnej kolejności nastąpić może napełnianie przedsionków i komór, co skutkuje spadkiem objętości wyrzutowej i minutowej serca z rozwinięciem się objawów wstrząsu.

 

Czytaj więcej

 
 

Przyczyny i objawy raka skóry

 

21 kwietnia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Przyczyny i objawy raka skóryRak skóry jest najczęściej diagnozowanym typem nowotworu. Może on występować w kilku różnych typach, do najważniejszych należą: rak podstawnokomórkowy skóry (najczęściej spotykany), rak kolczystokomórkowy skóry (charakteryzujący się skłonnością do przerzutów) oraz czerniak złośliwy (bardzo ciężki w leczeniu i szybko rozwijający się).

 

Czytaj więcej

 
 

Czym jest mięsak prążkowanokomórkowy?

 

14 kwietnia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Czym jest mięsak prążkowanokomórkowy?Mięsak prążkowanokomórkowy (RMS) jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym tkanek miękkich. Stanowi ok. 50% wszystkich mięsaków tkanek miękkich i ok. 10% wszystkich pozaczaszkowych litych guzów złośliwych, które występują u dzieci.

 

Czytaj więcej

 
 

Dyspepsja

 

13 marca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

DyspepsjaNiestrawność, inaczej nazywana dyspepsją, to zespół dolegliwości powstających na skutek zaburzeń czynności górnego odcinka przewodu pokarmowego (przełyk, żołądek, dwunastnica).

 

Czytaj więcej

 
 

Czy można zapobiec trądzikowi pospolitemu?

 

3 marca 2013

|

Kategoria: Uroda

 

Czy można zapobiec trądzikowi pospolitemu?Jest zmorą nastolatków, ale dokucza nawet ludziom po 40 roku życia. Można walczyć bezustannie i zawzięcie, a nie zawsze szybko ustępuje. Trądzik pospolity - wiemy o nim dużo, a czasem nawet specjaliści nie potrafią nad nim zapanować. Czym jest spowodowany? Jednymi z czynników wywołujących trądzik pospolity są czynniki genetyczne.

 

Czytaj więcej