Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Domowe sposób na cellulit

 

29 października 2013

|

Kategoria: Uroda

 

Domowe sposób na cellulit

Niewiele jest kobiet, które nie borykały się z problemem skórki pomarańczowej. Najczęściej w chwili jej zauważenia sięgają od razu po preparaty z drogerii, licząc na szybkie pozbycie się nieproszonego gościa, nie zdając sobie sprawy, że we własnym domu mają środki pomagające ją zwalczyć.

 

Czytaj więcej

 
 

Skutki palenia papierosów

 

22 października 2013

|

Kategoria: Nałogi

 

Skutki palenia papierosów

Wszelkiego rodzaju używki stały się współcześnie bardzo popularne. Wśród nich znajduje się m.in. palenie papierosów. Choć zakazuje się sprzedaży wyrobów tytoniowym osobom niepełnoletnim, to wiek, w którym ludzie zaczynają palić, staje się coraz wcześniejszy. Jakie są tego skutki dla nas i naszego otoczenia?

 

Czytaj więcej

 
 

Lęki dwulatka

 

22 października 2013

|

Kategoria: Dziecko

 

Lęki dwulatka

Małe dzieci wymagają szczególnej troski. Póki nie dorośnie, jest ono niemal całkowicie zależne od rodziców. Nie umiejąc jeszcze mówić, nie może wyrazić swoich potrzeb i obaw. Rodzice muszą się tego w znacznej mierze domyślać. Jakie lęki może zatem mieć dwuletnie dziecko? Czy jest jakiś sposób, aby się tego dowiedzieć?

 

Czytaj więcej

 
 

Jak dbać o suchą cerę?

 

15 października 2013

|

Kategoria: Uroda

 

Jak dbać o suchą cerę?

Zacznijmy od tego, że nie raz sami nie zdajemy sobie sprawy, jaką mamy cerę. Wbrew pozorom, zdefiniowanie, czy nasza skóra jest tłusta, sucha, mieszana czy też normalna nie jest takie proste. Może więc na początku, kilka porad, jak zdefiniować swój typ cery.

 

Czytaj więcej

 
 

Częste afty i owrzodzenia - jak im zapobiegać?

 

21 sierpnia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Częste afty i owrzodzenia - jak im zapobiegać?Afty to rodzaj owrzodzenia w jamie ustnej. Są to niewielkie białe rany otoczone zaczerwienioną sferą. Choć z pozoru niegroźne i utrzymujące się nie dłużej jak dwa tygodnie, przysparzają dużo bólu i nieprzyjemności.

 

Czytaj więcej

 
 

Frambezja - na czym polega choroba?

 

7 sierpnia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Frambezja - na czym polega choroba?Frambezja – nazywana również malinicą i jagodzicą. Jest to choroba zakaźna, którą zaliczamy do tzw. krętkowic endemicznych, zwanych również krętkowicami niewenerycznymi. Choroby z tej grupy spowodowane są przez krętka Treponema pallidum, jednakowoż wiążą się one z innymi objawami niż przy kile wenerycznej.

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy zespołu Reye\'a

 

15 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Objawy zespołu Reye\'aZespół Reye’a to bardzo rzadka, ale niezwykle groźna choroba. Diagnozuje się ją głównie u dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Zdarzają się jednak przypadki zachorowań również u noworodków oraz osób dorosłych. Największym niebezpieczeństwem wiążącym się z tą chorobą jest to, że może ona spotkać każdego, bez względu na wiek czy płeć. Bardzo często występuje ona jako powikłania po nieprawidłowym leczeniu grypy i przeziębień u dzieci.

 

Czytaj więcej

 
 

Uzależnienie od zdrady

 

2 lipca 2013

|

Kategoria: Nałogi

 

Uzależnienie od zdradyUzależnienie od zdrady pozostaje w bardzo silnym związku z seksoholizmem, czyli przymusem zaspokajania swoich potrzeb seksualnych i niemożności powstrzymywania się od tego rodzaju kontaktów. Jednak okazuje się, że uzależnienie od seksu nie jest jedyną przyczyną zdrad.

 

Czytaj więcej

 
 

Potworniak okolicy krzyżowo - guzicznej

 

27 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Potworniak okolicy krzyżowo - guzicznejPotworniak jest nowotworem powstającym wskutek patologicznych zmian zachodzących w komórce zarodkowej. Stanowi on mieszankę różnych tkanek. Najczęściej przyjmowaną postacią jest postać torbieli skórzastej. Wraz z rozwojem choroby twór stopniowo się powiększa, zawierając wykształcone włosy, paznokcie a czasami nawet zęby, oraz gruczoły łojowe i potowe wywarzające hormony, które mogą prowadzić do zaburzeń hormonalnych.

 

Czytaj więcej

 
 

Metody leczenia raka płuc

 

17 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Metody leczenia raka płucRak płuc zwany jest inaczej rakiem oskrzela. Jest to najczęściej występujący nowotwór u ludzi, na którego rocznie umiera ok. 1,3 mln osób. Stanowi najczęstszą przyczynę zgonów z powodu raka u mężczyzn. Palenie papierosów jest najczęstszą przyczyną występowania tej choroby.

 

Czytaj więcej